Kategorie

Kotary grodzące, siatki ochronne, piłkochwyty Dostępne 10 produktów.

Odpowiednie zabezpieczenie obiektu sportowego pełni rolę równie istotną, jak jego wyposażenie. Jako ogólnopolski producent i dostawca sprzętu sportowego jesteśmy tego świadomi. Naszą ofertę sprzętu zabezpieczającego otwierają kurtyny i kotary grodzące (w tym specjalistyczne kotary dźwiękoszczelne). Obok nich najważniejszą i najbardziej popularną konstrukcją są piłkochwyty ochronne na boiska zewnętrzne. Uzupełnieniem oferty są siatki zabezpieczające wszelkiego typu, przeznaczone na obiekty otwarte i zamknięte. 

Podkategorie

 • Kotary i siatki grodzące na sektory

  Kotary grodzące umożliwiają podzielenie hali sportowej na osobne, funkcjonalne sektory. Projektowane indywidualnie dla każdego obiektu sportowego, mogą być łatwo dostosowane do preferencji Inwestora - również pod względem estetycznym. Poszczególne modele kotar wyposażone są w silnik elektryczny i umożliwiają przesuw kotary w pionie lub poziomie. Dla szczególnych obiektów, wymagających izolacji dźwiękowej dostępny jest specjalny model kurtyny dźwiękoszczelnej, charakteryzującej się podwyższoną izolacją akustyczną.

 • Kurtyny dźwiękochłonne

  Jesteśmy producentem akustycznych panelowych kurtyn dwuwarstwowych.

  Zastosowanie
  Kotary mają zastosowanie w obiektach, w których zachodzi potrzeba czasowego dzielenia strefy na części oraz konieczność wytłumienia dźwięków pomiędzy strefami. Dodatkowa zaleta kurtyn, w szczególności wyposażonych w szczelne osłony akustyczne, polega na całkowitym oddzieleniu stref pozwalającym na ograniczenie ogrzewania i oświetlenia tylko do używanej strefy, co przekłada się na obniżenie kosztów użytkowania obiektów.
  Kotary mają zastosowanie w wielu rodzajach obiektów użytkowych takich jak:
  - Sale gimnastyczne i hale sportowe, pływalnie
  - Hale targowe i produkcyjne
  - Hale koncertowe, teatralne, sale wielofunkcyjne, sale bankietowe.

  Wykonanie
  Kurtyny wykonywane są w nowoczesnej technologii łączenia paneli za pomocą systemowych profili aluminiowych.
  Kotary wykonane są z paneli PCV o standardowej gramaturze 1200 g/m2, łączonych systemowymi profilami aluminiowymi (system kedrowy).
  Brzegi paneli wykończone sznurem kedrowym instaluje się i łączy profilami aluminiowymi podczas instalacji kurtyny, co pozwala na wymianę poszczególnych paneli w przypadku np. uszkodzenia lub zmiany koncepcji kolorystycznej hali.

  Kotara akustycan grodząca halę sportową

  System podnoszenia
  Podnoszenie i opuszczanie kurtyny odbywa się poprzez nawijanie pasów nośnych na zespół bębnów umieszczonym na wale obrotowym, osadzonym na systemie łożyskowanych wsporników.
  Wał napędzany jest silnikiem 230 V, 180-250 W, z przekładnią, silnik wyposażony jest w enkoder ustalający położenia krańcowe kotary. Taśmy wciągające unoszą belkę nośną, przez co po podniesieniu poszczególne panele ułożone są w sposób estetyczny i niepowodujący zagięć materiału.

  System mocowania kotar dźwiękoszczelnych

  System podnoszenia
  Niezbędnym warunkiem do osiągnięcia wymaganego przez normę DIN 18032 poziomu tłumienia hałasu o 22 dB jest instalacja osłon akustycznych między brzegiem kotary a przylegająca ścianą. Wykonujemy osłony akustyczne w postaci elementów postaci podwójnej osłony typu L, wykonanej z pianki poliuretanowej T25 osłoniętej materiałem typu PVC.
  Po opuszczeniu kotary jej panele są rozpierane wewnątrz osłony za pomocą specjalnego mechanizmu grawitacyjnego, co zapewnia dociskanie paneli kotary do brzegu osłony, czym skutecznie eliminuje przenikanie dźwięków pomiędzy strefami.

  kotara-dwuwarstwowa-detalkotara-dwuwarstwowa-detal-2

  Projekt
  Nasz zespół projektowy służy wsparciem dla architektów, pracowni projektowych, oraz inwestorów zainteresowanych instalacją kurtyn. Oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie projektowania obiektu, w trakcie budowy i instalacji kotar, a także świadczymy serwis wykonanych przez nas kotar.
  Ze względu na konieczność pełnej integracji systemu kotary z projektowanym budynkiem sugerujemy współpracę projektową już na wczesnym etapie tworzenia koncepcji.
  Ponieważ najlepszy efekt instalacji kotary można uzyskać kiedy jest ona wykonana w sposób szczelny, na etapie projektowania występuje konieczność wykonania lub dostosowania elementów konstrukcji stropu oraz ścian, by wytworzyć wnękę do instalacji konstrukcji kotary.
  Nasz zespół projektowy oferuje pełną współpracę projektową, również z wykorzystaniem technologii BIM, już na etapie koncepcji. W celu uzyskania informacji oraz materiałów projektowych prosimy o przesłanie do nas projektu w formacie DWG/PDF lub w postaci modelu trójwymiarowego (np. Revit, Inventor) co pozwoli nam na precyzyjne zaoferowanie produktu, jak również jego indywidualne zaprojektowanie w celu umieszczenia w projekcie budynku.

  kotara_dwuwarstwowa_7.jpgProjekt kotary grodzącej
  Montaż, serwis
  Wykonujemy montaż kotar. Dla zapewnienia bezawaryjnej, wieloletniej pracy oferujemy coroczne przeglądy wykonywane przez autoryzowany serwis.

  Montaż kotary dwuwarstwowejMontaż kotary akustycznej

  Dodatkowe informacje techniczne:
  Szymon Niepsuj, tel. 603 630 352, e-mail: szymon.niepsuj@sportplus.pl • Piłkochwyty, ogrodzenia boisk

  Jednym z kluczowych elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowania boiska zewnętrznego są piłkochwyty. System słupów (wraz z siatką) wytycza całkowity obszar użytkowy boiska, chroniąc jednocześnie otoczenie przed piłką, która może opuścić pole gry. Podstawowymi elementami systemu są słupy stalowe oraz zamontowana na nich siatka polietylenowa. Dzięki zastosowaniu tulei (betonowanych w podłożu) konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i jest odpowiednio stabilna.
  pilkochwyt-przekroj
  Dodatkowym elementem stabilizującym całość konstrukcji są zastrzały, które zapobiegają ugięciu krańcowych słupów (na skutek napięcia siatki).
  Stosowana w systemie polietylenowa siatka ochronna jest rozciągnięta na całej szerokości konstrukcji, a za jej mocowanie oraz odpowiedni naciąg odpowiada komplet przeznaczonych do tego akcesoriów: stalowa linka naciągowa (fi 3 mm), śruby rzymskie, karabińczyki teflonowe oraz wsporniki - ich wykorzystanie i ilość jest zależne od długości piłkochwytu, który za każdym razem projektowany jest indywidualnie.

 • Siatki ochronne i zabezpieczające

  Siatki ochronne pełnią kluczową rolę w zabezpieczaniu pola gry, otoczenia oraz samych zawodników. W przypadku obiektów otwartych są najczęściej wykorzystywane w konstrukcji piłkochwytów. W obiektach zamkniętych chronią wrażliwe elementy (np. okna, drzwi), ale są wykorzystywane również do zabezpieczania całych powierzchni (najczęściej ścian). Niniejsza oferta stanowi wstęp do oferowanych przez nas siatek zabezpieczających - dostępnych dla każdego typu obiektu, w dowolnym wymiarze, grubości i kolorze. Wszelkich dodatkowych informacji związanych z siatkami (szczegółowe wyceny, indywidualne projekty) udziela dział handlowo-techniczny.

Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów
 • 319,80 zł W magazynie

  Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, malowany proszkowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 4 metry Waga: 19 kg Mocowany w...

  Na zamówienie

  319,80 zł
  W magazynie
 • 221,40 zł W magazynie

  Słup stalowy o wysokości 4 metrów, w całości cynkowany ogniowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 4 metrów Waga: 19 kg Mocowany w...

  Na zamówienie

  221,40 zł
  W magazynie
 • 479,70 zł W magazynie

  Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, malowany proszkowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 6 metrów Waga: 29 kg Mocowany w...

  Na zamówienie

  479,70 zł
  W magazynie
 • 332,10 zł W magazynie

  Słup stalowy o wysokości 6 metrów, w całości cynkowany ogniowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 6 metrów Waga: 29 kg Mocowany w...

  Na zamówienie

  332,10 zł
  W magazynie
 • 1 291,50 zł W magazynie

  Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, malowany proszkowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 8 metrów Waga: 40 kg Mocowany w...

  Na zamówienie

  1 291,50 zł
  W magazynie
 • System elektrycznie podnoszonych kurtyn  dźwiękochłonnych. Dwuwarstwowa kotara wydzielająca halę sportową na dwie (lub więcej) części, dedykowana do obiektów wszelkiego typu (hale sportowe, targowe, produkcyjne, koncertowe, bankietowe itp.), w których istnieje potrzeba podziału oraz izolacji akustycznej. Podstawowe informacje:Na system kotary składa...

  Na zamówienie

 • 3 813,00 zł W magazynie

  Konstrukcja do mocowania i ręcznego przesuwu poziomego kotary grodzącej.Podstawowe informacje:Na system kotary grodzącej składają się:Szyna jezdna (mocowana do dźwigarów obiektu) po której odbywa się przesuw Materiał tworzący kotaręKonstrukcja jezdna kotary wykonana jest z malowanych proszkowo profili stalowych i wyposażona w prowadnice rolek...

  Na zamówienie

  3 813,00 zł
  W magazynie
 • 8 918,00 zł W magazynie

  Konstrukcja do mocowania i przesuwu poziomego kotary grodzącej z napędem elektrycznym.Podstawowe informacje:Na system kotary grodzącej składają się:Silnik elektryczny odpowiadający za przesuw kotary w poziomie Szyna jezdna (mocowana do dźwigarów obiektu) po której odbywa się przesuw Materiał tworzący kotaręZa procedurę przesuwu kotary odpowiada...

  Na zamówienie

  8 918,00 zł
  W magazynie
 • Kotara grodząca dźwiękochłonna - 5 warstw.Pięciowarstwowa kotara wydzielająca dany obiekt na osobne obszary wymagające izolacji przestrzennej oraz akustycznej. Dedykowana dla obiektów wszelkiego typu (hale sportowe, targowe, produkcyjne, koncertowe, pomieszczenia biurowe itp.).Podstawowe informacje:Rodzaj konstrukcji: 5-warstowowa, wytłumiająca kotara...

  Na zamówienie

 • System elektrycznie podnoszonej kurtyny grodzącej z częściową izolacja akustyczną. Dwuwarstwowa kurtyna wydzielająca halę sportową na dwie (lub więcej) części, dedykowana do obiektów wszelkiego typu (hale sportowe, targowe, produkcyjne, koncertowe, bankietowe itp.), w których istnieje potrzeba podziału oraz częściowej izolacji dźwiękowej. Podstawowe...

  Na zamówienie

Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów