Kategorie

Kotary grodzące, siatki ochronne, piłkochwyty Dostępne 4 produktów.

Podkategorie

 • Kurtyny dźwiękochłonne dwuwarstwowe
  Kotara grodząca dwuwarstwowa akustyczna


  Jesteśmy producentem kurtyn akustycznych panelowych dwuwarstwowych.n

  Zastosowanie

  nKotary mają zastosowanie w obiektach gdzie zachodzi potrzeba czasowego dzielenia strefy na części, oraz konieczność wytłumienia dźwieków pomiędzy strefami. Dodatkowa zaleta kurtyn, w szczególności wyposażonych w szczelne osłony akustyczne, polega na całkowitym oddzieleniu stref pozwalającym na ograniczenie ogrzewania i oświetlenia tylko do używanej strefy, co przekłada się na obniżenie kosztów użytkowania obiektów.
  Kotary mają zastosowanie w wielu rodzajach obiektów użytkowych takich jak:
  - Sale gimnastyczne i hale sportowe, pływalnie
  - Hale targowe i produkcyjne
  - Hale koncertowe, teatralne, sale wielofunkcyjne, sale bankietowe.n

  Wykonanie

  nKurtyny wykonywane są w nowoczesnej technologii łączenia paneli za pomocą systemowych profili aluminiowych.
  Kotary wykonane są z paneli PCV o standardowej gramaturze 1200 g/m2, łączonych systemowymi profilami aluminiowymi (system kedrowy).
  Brzegi paneli wykończone sznurem kedrowym instaluje się i łaczy profilami aluminiowymi podczas instalacji kurtyny, co pozwala na wymianę poszczególnych paneli w przypadku np. uszkodzenia lub zmiany koncepcji kolorystycznej hali.
  Poszczególne warstwy kotary umieszczone są w odległości ok. 50 cm od siebie.

  Kotara akustycan grodząca halę sportową
  n

  System podnoszenia

  nPodnoszenie i opuszczanie kurtyny odbywa się poprzez nawijanie pasów nośnych na zespół bębnów umieszczonym na wale obrotowym, osadzonym na systemie łożyskowanych wsporników.
  Wał napędzany jest silnikiem 230 V, 180-250 W, z przekładnią, silnik wyposażony jest w enkoder ustalający położenia krańcowe kotary.  Taśmy wciągające unoszą belkę nośną, przez co po podniesieniu poszczególne panele ułożone sa w sposób estetyczny i niepowodujący zagięć materiału.

  System mocowania kotar dźwiękoszczelnych
  n

  Brzegowe osłony akustyczne

  nNiezbędnym warunkiem do osiagnięcia wymaganego przez normę DIN 18032 poziomu tłumienia hałasu o 22 dB jest instalacja osłon akustycznych między brzegiem kotary a przylegająca ścianą. Wykonujemy osłony akustyczne w postaci elementów postaci podwójnej osłony typu L, wykonanej z pianki poliuretanowej T25 osłoniętej materiałem typu PVC.
  Po opuszczeniu kotary jej panele są rozpierane wewnątrz osłony za pomocą specjalnego mechanizmu grawitacyjnego, co zapewnia dociskanie paneli kotary do brzegu osłony, czym skutecznie eliminuje przenikanie dźwięków pomiędzy strefami.

  kotara_dwuwarstwowa_4.jpg kotara_dwuwarstwowan

  Projektowanie

  nNasz zespół projektowy służy wsparciem dla architektów, pracowni projektowych, oraz inwestorów zainteresowanych instalacją kurtyn. Oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie projektowania obiektu, w trakcie budowy i instalacji kotar, a także świadczymy serwis wykonanych przez nas kotar.
  Ze względu na konieczność pełnej integracji systemu kotary z projektowanym budynkiem sugerujemy współpracę projektową już na wczesnym etapie tworzenia koncepcji.
  Ponieważ najlepszy efekt instalacji kotary można uzyskać kiedy jest ona wykonana w sposób szczelny, na etapie projektowania występuje konieczność wykonania lub dostosowania elementów konstrukcji stropu oraz ścian, by wytworzyć wnękę do instalacji konstrukcji kotary.
  Nasz zespół projektowy oferuje pełną współpracę projektową, również z wykorzystaniem technologii BIM, już na etapie koncepcji. W celu uzyskania informacji oraz materiałów projektowych prosimy o przesłanie do nas projektu w formacie DWG/PDF lub w postaci modelu trójwymiarowego (np. Revit, Inventor) co pozwoli nam na precyzyjne zaoferowanie produktu, jak również jego indywidualne zaprojektowanie w celu umieszczenia w projekcie budynku.

  kotara_dwuwarstwowa_7.jpg Projekt kotary grodzącej
  Montaż, serwis
  Wykonujemy montaż kotar. Dla zapewnienia bezawaryjnej, wieloletniej pracy oferujemy coroczne przeglądy wykonywane przez autoryzowany serwis.

  Montaż kotary dwuwarstwowej Montaż kotary akustycznej

  Dodatkowe informacje techniczne:
  Szymon Niepsuj, tel. 603 630 352, e-mail: szymon.niepsuj@sportplus.pl
 • Kotary i siatki grodzące na sektory
 • Piłkochwyty, ogrodzenia boisk
  Jednym z kluczowych elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowania boiska zewnętrznego są piłkochwyty. System słupów (wraz z siatką) wytycza całkowity obszar użytkowy boiska, chroniąc jednocześnie otoczenie przed piłką, która może opuścić pole gry. Podstawowymi elementami systemu są słupy stalowe oraz zamontowana na nich siatka polietylenowa. Dzięki zastosowaniu tulei (betonowanych w podłożu) konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i jest odpowiednio stabilna.
  pilkochwyt-przekroj

  Dodatkowym elementem stabilizującym całość konstrukcji są zastrzały, które zapobiegają ugięciu krańcowych słupów (na skutek napięcia siatki).
  Stosowana w systemie polietylenowa siatka ochronna jest rozciągnięta na całej szerokości konstrukcji, a za jej mocowanie oraz odpowiedni naciąg odpowiada komplet przeznaczonych do tego akcesoriów: stalowa linka naciągowa (fi 3 mm), śruby rzymskie, karabińczyki teflonowe oraz wsporniki - ich wykorzystanie i ilość jest zależne od długości piłkochwytu, który za każdym razem projektowany jest indywidualnie.

        pilkochwyt-2.jpg    pilkochwyt-adapter.jpg
                         Elementy montażowe                                                                Zastrzał                                                               Tuleja montażowa
 • Siatki ochronne i zabezpieczające
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów
 • 262,73 zł W magazynie

  Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 4 metry Waga: 19 kg Mocowany w tulei Cynkowany ogniowo...

  Na zamówienie

  262,73 zł
  W magazynie
 • 388,68 zł W magazynie

  Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 6 metrów Waga: 29 kg Mocowany w tulei Cynkowany ogniowo...

  Na zamówienie

  388,68 zł
  W magazynie
 • Słup stalowy, w całości cynkowany ogniowo, przeznaczony do mocowania siatek ochronnych na  boiska zewnętrzne.Element tworzący całość konstrukcji piłkochwytu projektowanego indywidualnie dla każdego obiektu sportowego Słup wykonany z profilu stalowego 80 x 80 mm, o grubości 2 mm Wysokość słupa: 4 lub 6 metrów Waga: 19 kg (4 metry) lub 29 kg (6 metrów)...

  Na zamówienie

 • 24 500,00 zł W magazynie

  System podnoszonych kotar dźwiękochłonnych. Jedno- lub dwuwarstwowa kotara wydzielająca halę sportową na dwie (lub więcej) części. Kotara dedykowana do hal sportowych wszelkiego typu, w których istnieje potrzeba podziału oraz izolacji akustycznej. Podstawowe informacje: Zmywalna i ognioodporna tkanina PVC o podwyższonej odporności na uszkodzenia...

  Na zamówienie

  24 500,00 zł
  W magazynie
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów