Kategorie

Kurtyny dźwiękochłonne dwuwarstwowe Dostępny 1 produkt.

Kotara grodząca dwuwarstwowa akustyczna


Jesteśmy producentem kurtyn akustycznych panelowych dwuwarstwowych.

Zastosowanie

Kotary mają zastosowanie w obiektach gdzie zachodzi potrzeba czasowego dzielenia strefy na części, oraz konieczność wytłumienia dźwieków pomiędzy strefami. Dodatkowa zaleta kurtyn, w szczególności wyposażonych w szczelne osłony akustyczne, polega na całkowitym oddzieleniu stref pozwalającym na ograniczenie ogrzewania i oświetlenia tylko do używanej strefy, co przekłada się na obniżenie kosztów użytkowania obiektów.
Kotary mają zastosowanie w wielu rodzajach obiektów użytkowych takich jak:
- Sale gimnastyczne i hale sportowe, pływalnie
- Hale targowe i produkcyjne
- Hale koncertowe, teatralne, sale wielofunkcyjne, sale bankietowe.

Wykonanie

Kurtyny wykonywane są w nowoczesnej technologii łączenia paneli za pomocą systemowych profili aluminiowych.
Kotary wykonane są z paneli PCV o standardowej gramaturze 1200 g/m2, łączonych systemowymi profilami aluminiowymi (system kedrowy).
Brzegi paneli wykończone sznurem kedrowym instaluje się i łaczy profilami aluminiowymi podczas instalacji kurtyny, co pozwala na wymianę poszczególnych paneli w przypadku np. uszkodzenia lub zmiany koncepcji kolorystycznej hali.
Poszczególne warstwy kotary umieszczone są w odległości ok. 50 cm od siebie.

Kotara akustycan grodząca halę sportową

System podnoszenia

Podnoszenie i opuszczanie kurtyny odbywa się poprzez nawijanie pasów nośnych na zespół bębnów umieszczonym na wale obrotowym, osadzonym na systemie łożyskowanych wsporników.
Wał napędzany jest silnikiem 230 V, 180-250 W, z przekładnią, silnik wyposażony jest w enkoder ustalający położenia krańcowe kotary.  Taśmy wciągające unoszą belkę nośną, przez co po podniesieniu poszczególne panele ułożone sa w sposób estetyczny i niepowodujący zagięć materiału.

System mocowania kotar dźwiękoszczelnych

Brzegowe osłony akustyczne

Niezbędnym warunkiem do osiagnięcia wymaganego przez normę DIN 18032 poziomu tłumienia hałasu o 22 dB jest instalacja osłon akustycznych między brzegiem kotary a przylegająca ścianą. Wykonujemy osłony akustyczne w postaci elementów postaci podwójnej osłony typu L, wykonanej z pianki poliuretanowej T25 osłoniętej materiałem typu PVC.
Po opuszczeniu kotary jej panele są rozpierane wewnątrz osłony za pomocą specjalnego mechanizmu grawitacyjnego, co zapewnia dociskanie paneli kotary do brzegu osłony, czym skutecznie eliminuje przenikanie dźwięków pomiędzy strefami.

kotara_dwuwarstwowa_4.jpg kotara_dwuwarstwowa

Projektowanie

Nasz zespół projektowy służy wsparciem dla architektów, pracowni projektowych, oraz inwestorów zainteresowanych instalacją kurtyn. Oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie projektowania obiektu, w trakcie budowy i instalacji kotar, a także świadczymy serwis wykonanych przez nas kotar.
Ze względu na konieczność pełnej integracji systemu kotary z projektowanym budynkiem sugerujemy współpracę projektową już na wczesnym etapie tworzenia koncepcji.
Ponieważ najlepszy efekt instalacji kotary można uzyskać kiedy jest ona wykonana w sposób szczelny, na etapie projektowania występuje konieczność wykonania lub dostosowania elementów konstrukcji stropu oraz ścian, by wytworzyć wnękę do instalacji konstrukcji kotary.
Nasz zespół projektowy oferuje pełną współpracę projektową, również z wykorzystaniem technologii BIM, już na etapie koncepcji. W celu uzyskania informacji oraz materiałów projektowych prosimy o przesłanie do nas projektu w formacie DWG/PDF lub w postaci modelu trójwymiarowego (np. Revit, Inventor) co pozwoli nam na precyzyjne zaoferowanie produktu, jak również jego indywidualne zaprojektowanie w celu umieszczenia w projekcie budynku.

kotara_dwuwarstwowa_7.jpg Projekt kotary grodzącej
Montaż, serwis
Wykonujemy montaż kotar. Dla zapewnienia bezawaryjnej, wieloletniej pracy oferujemy coroczne przeglądy wykonywane przez autoryzowany serwis.

Montaż kotary dwuwarstwowej Montaż kotary akustycznej

Dodatkowe informacje techniczne:
Szymon Niepsuj, tel. 603 630 352, e-mail: szymon.niepsuj@sportplus.pl
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • 24 600,00 zł W magazynie

    System podnoszonych kotar dźwiękochłonnych. Jedno- lub dwuwarstwowa kotara wydzielająca halę sportową na dwie (lub więcej) części. Kotara dedykowana do hal sportowych wszelkiego typu, w których istnieje potrzeba podziału oraz izolacji akustycznej. Podstawowe informacje: Zmywalna i ognioodporna tkanina PVC o podwyższonej odporności na uszkodzenia...

    Na zamówienie

    24 600,00 zł
    W magazynie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji