Kategorie

Piłkochwyty. Ich rola i znaczenie

Piłkochwyty. Ich rola i znaczenie

Piłkochwyt to nic innego jak siatka wykonana z tworzywa poliuretanowego rozciągnięta na metalowej lince pomiędzy słupami podtrzymującymi i stabilizującymi konstrukcję. Piłkochwyt ma za zadanie chronić przed niekontrolowanym wypadnięciem piłki poza obręb boiska, co mogłoby się wiązać z nieumyślnym spowodowaniem szkód materialnych lub wyrządzeniem krzywdy osobom postronnym.

Bezpieczne materace do ćwiczeń, czyli jakie?

Bezpieczne materace do ćwiczeń, czyli jakie?

Materace do ćwiczeń dostępne są na rynku w wielu różnorodnych typach, dostosowanych do rodzaju aktywności fizycznej. Powinny być bezpieczne, komfortowe i izolować ciało od chłodnej posadzki. Jedną z ich najważniejszych funkcji jest zabezpieczenie użytkownika przed niespodziewanymi urazami, stłuczeniami lub obtarciami. Z tego powodu wysoka jakość materacy to nadrzędne kryterium, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru.

Podstawowe elementy wyposażenia hal sportowych

Podstawowe elementy wyposażenia hal sportowych

Hala sportowa to budynek o zwartej formie konstrukcyjnej lub osobne pomieszczenie, wykorzystywane w celach sportowo-widowiskowych. Składa się z powierzchni, przeznaczonej do wykonywania ćwiczeń fizycznych i treningów oraz przeprowadzania zawodów sportowych, a także z wydzielonej widowni z miejscami siedzącymi. Zaplecze hali sportowej powinno być wyposażone w funkcjonalny węzeł sanitarno-gastronomiczny. Hala sportowa musi posiadać odpowiedni sprzęt oraz spełniać niezbędne normy bezpieczeństwa.

Jakie sprzęty można znaleźć na dobrej siłowni?

Jakie sprzęty można znaleźć na dobrej siłowni?

Siłownia to miejsce przeznaczone to uprawiania sportów siłowych i kulturystyki. Współcześnie spędzanie czasu na siłowni nie oznacza tylko treningów, a utożsamiane jest ze specyficznym stylem życia. Aktywność sportowa to trend, który wpisuje się w zdrowy styl życia i zjednuje coraz więcej zwolenników. Na siłowni nie tylko zadbamy o swoją sylwetkę, ale również poprawimy ogólną kondycję psycho-fizyczną organizmu. Przed pierwszą wyprawą na siłownię warto zapoznać się z podstawowym sprzętem, jaki...

Blog firmy SportPlus.pl

Blog firmy SportPlus.pl

Witamy na naszym blogu. Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy na nim publikować wpisy, w których umieścimy szczegółowe informacje na temat działania sprzedawanych przez nas produktów i świadczonych usług. Gorąco zachęcamy do jego regularnego śledzenia!

Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów