Stół do tenisa stołowego. Jak wybrać najlepszy?
Stół stacjonarny czy mobilny?
Podstawowym kryterium wyboru jest kwestia mobilności stołu do tenisa stołowego. Na rynku dostępne są:
- stoły jednoelementowe – stacjonarne,
- stoły składane – mobilne.
Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ogromnym minusem stołu jednoelementowego jest to, że na stałe zajmuje on miejsce, w związku z czym wymaga osobnego pomieszczenia, aby można było go rozstawić. Jest on jednak zdecydowanie lżejszy, a przede wszystkim jego cena jest znacznie niższa. Stół składany – mobilny można dowolnie przemieszczać. Oznacza to, że latem można wystawić go na zewnątrz i cieszyć się rozrywką na świeżym powietrzu. Ponadto, kiedy nie jest użytkowany, może zostać złożony, dzięki czemu możliwa jest oszczędność miejsca. Niestety ma także swoje minusy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe.
Tenis stołowy – w pomieszczeniu czy na zewnątrz?
Producenci oferują stoły do tenisa stołowego – wewnętrzne oraz zewnętrzne. Również w tym przypadku podział ten związany jest z ich ceną. Zdecydowanie droższe są stoły zewnętrzne. Głównie dlatego, że zostały one wykonane ze znacznie lepszych materiałów odpornych nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na warunki atmosferyczne, czy zmieniającą się temperaturę.
Stół do użytku domowego czy do placówek publicznych?
Stoły do ping-ponga są wybierane zarówno przez osoby prywatne, które chcą ćwiczyć w domu, jak i przez placówki takie jak domy kultury, szkoły, czy świetlice. Również w tym przypadku bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego sprzętu. Na potrzeby domowe może to był stół niższej jakości. W placówkach takich jak szkoły, stoły do tenisa stołowego narażone są na bardzo intensywną eksploatację, więc warto zadbać o wyższą jakość, która prawdopodobnie będzie wiązała się także z odpowiednio wyższą ceną zakupu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na długie lata.